Zakup pierwszego samochodu

zakup auta używanego

Każdy nowy kierowca prędzej czy później staje przed wyborem kupna samochodu. Wtedy właśnie pojawia się pytanie- jaki samochód kupić, nowy czy może używany? Kupno nowego auta niesie ze sobą dość spory wydatek rzędu minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mamy wtedy jednak pewność, że takie auto posłuży nam bez awarii przez dłuższy czas, a wszelkie usterki które wystąpią po zakupie będą naprawione przez serwis w okresie gwarancji, którą udziela producent.

Okres gwarancji jest różny, w zależności od producenta i od wykupionej przez nas opcji. W nowym aucie początkujący kierowca poczuje się bezpiecznie, bo wie, że żaden element pojazdu, przynajmniej na początku, nie zawiedzie. Jednak mało który początkujący kierowca jest w stanie wydać większą sumę pieniędzy na zakup nowego auto prosto z salonu. Dla takich osób wyjściem z sytuacji jest zakup używanego samochodu. Rynek motoryzacyjny oferuje bardzo dużo pojazdów w różnym przedziale cenowym oraz stanie technicznym jak i wizualnym.

Gdy zdecydujemy się na zakup takiego pojazdu, musimy mieć na uwadze to, że używane auto mało kiedy będzie wyglądać jak to nowe prosto z salonu. Na karoserii będziemy mogli zapewne doszukać się kilku rys czy wgnieceń. Pamiętajmy jednak, że to sprawność techniczna musi być dla nas najważniejsza. W końcu samochodem z zepsutym silnikiem nie wybierzemy się w podróż.
Gdzie zatem szukać pojazdów używanych?

19Do dyspozycji mamy portale internetowe zrzeszające ogłoszenia osób prywatnych oraz firm. Tam możemy najczęściej obejrzeć zdjęcia interesującego nas pojazdu, a następnie skontaktować się z właścicielem i umówić na oględziny. Kolejną opcją jest udanie się do autokomisu, gdzie pracownicy przedstawią nam swoją ofertę i pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *