Zakup auta używanego – jak się przygotować?

używany samochód

Wielu Polaków decyduje się na zakup auta używanego. Jest to logiczne ze względu na aspekt finansowy. Auto używane może okazać się wielką wygraną lub wtopieniem naszych ostatnich oszczędności.

Często możemy usłyszeć o sytuacjach gdzie auta używane są składane z kilku części lub są po takich wypadkach gdzie nie powinny być dopuszczone do ruchu, a tym bardziej wyglądać jak nowe. Na szczęście są to pojedyncze sytuacje na tym ogromnym rynku. W Polsce większość używanych aut pochodzi z zachodniej granicy naszego państwa. Główne kraje pochodzenia to Niemcy oraz Francja. Auta sprowadzane są o wartości od kilki do kilkuset tysięcy.

Jak widać po ilość sprowadzonych aut widać, że jest na nie duży pobyt. Zakup auta używanego to odważna decyzja lecz można dużo na niej zyskać. Auto używane pod pewnymi względami przewyższa auto nowe. Cena jest głównym powodem. Auto nowe wyjeżdżając z salonu traci około dwadzieścia pięć procent wartości. Przed zakupem auta używanego warto zwrócić uwagę na stan jego foteli, pedałów, skrzyni biegów. Przebieg nie zawsze jest wyznacznikiem jego stanu faktycznego.

Często zostaje poddany dodatkowym zabiegom polskich specjalistów przez co jest o wiele niższy niż faktyczny. Warto sprawdzić warstwę lakieru na całym pojeździe lub najbardziej newralgicznych miejscach. Często auta poddawane są zabiegom które mają na celu ukryć wady blacharki. Po zakupie takiego auta warto wymienić olej oraz podstawowe rzeczy takie jak np. rozrząd auta. Zakup auta używanego to dobra decyzja pod warunkiem, że posiadamy pewnie źródło gdzie nabywamy pojazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *