Prowadzenie osiedlowego sklepu

opel_vans_and_more_movano_560x240_12_sf_cvra13_e01_063

Na każdym miejskim osiedlu można zawsze spotkać przynajmniej jeden sklepik spożywczy, w którym zakupy robią wszyscy mieszkańcy. Taki sklep ma oczywiście bardzo ograniczony asortyment i skupia się na artykułach pierwszej potrzeby, jak pieczywo, wędlina, ser żółty, czy mleko i warzywa.

Do prowadzenia takich małych biznesów osiedlowych konieczne są zawsze samochody dostawcze. Większość właścicieli sporą część swoich produktów kupuje bowiem samodzielnie, w hurtowniach i dowozi je do sklepików. Takie produkty, jak pieczywo, czy ciasta mogą być z rana rozwożone przez hurtowników i producentów, jednak nie ze wszystkimi jest taka możliwość.

Największą popularnością cieszą się oczywiście używane samochody dostawcze. Wynika to z ich ceny. Zakup nowego modelu u dealera to spory wydatek dla tak niewielkiego biznesu, który nie zawsze od początku przynosi zyski. Dopiero kiedy sklep się przyjmie i powstanie mała sieć takich punktów w mieście, opłaca się zakup samochodu całkiem nowego. Warto pamiętać, że taki zakup można sobie wpisać w koszty prowadzenia działalności, co jest dla wielu właścicieli sklepów sporą pokusą.

Niektórzy sprowadzają samochody używane z innych krajów zachodnich, ponieważ są one znacznie tańsze od naszych, polskich. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ samochody te mogły brać udział w wypadkach. Poza tym, samochód jest najlepiej zawsze samodzielnie ocenić, zanim zdecyduje się na jego zakup.

http://opel.autocenter.krakow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *