Kupujemy samochód dla firmy – jakie marki są obecnie na topie?

uzywane-samochody

Wybór firmowego samochodu, wydawałoby się rzecz prosta. Do samochodu firmowego należy podchodzić w sposób racjonalny – jest to spora inwestycja i bardzo często związana jest z wzięciem kredytu na kilka lat.

Dobrze żeby posiadany pojazd mógł pełnić także inne funkcje, niż zadania stricte związane z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą. Poniżej przedstawionych zostanie kilka elementów, na które dobrze jest zwrócić uwagę w procesie decydowania się na kupno samochodu dla swojej firmy.

Wielu kupujących samochody firmowe uważa, że kryterium zasadniczym musi być cena. Cena wyjściowa nie stanowi jednak dobrej estmacji całościowych kosztów, które będą konieczne do pokrycia w związku z posiadaniem samochodu. Zawsze istotne jest wyważenie potencjalnych zysków i strat w materii odliczania kosztów użytkowania samochodu. Z jednej strony: robimy koszty, z drugiej zaś konieczne jest przymusowe alokowanie pieniędzy w samochód, co istotnie może ograniczać całościowe możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Wyborem dla wielu firm są samochody dostawcze Kraków.

Nie ma się czemu dziwić – są to klasyczne pojazdy służbowe. Może jednak, miast kupowania dużego furgonu, lepiej jest rozważyć kupno samochodu osobowego z kratką, który dysponować będzie oczywiście homologacją ciężarową. Homologacja ta przyda się dla celów podatkowych – samochód służbowo-prywatny może podlegać 50% zwolnieniu z podatku VAT!

Patrząc na koszty, warunki finansowania i parametry użytkowe lub serwisowe pojazdów dostrzec można pewnych liderów na rynku. Bardzo często firmowe auta używane Kraków pochodzą z zachodnich fabryk, również czeskich. Giganci, tacy jak Ci z Wolfsburga, tworzą niedrogie, funkcjonalne i bezawaryjne pojazdy, z których bez obaw można korzystać. Pozytywnym przykładem mogą w tym miejscu być samochody opel Kraków, gdzie oprócz jakości, bezawaryjności można liczyć na preferencyjne warunki ofertowe dla przedsiębiorców.

Chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach dla firm? Sprawdź stronę Autocenter Kraków z autami używanymi

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *