Komisy samochodowe

Wielu osób zwyczajnie nie stać na zakup zupełnie nowego auta z salonu, w związku z tym decydują się na kupno, tańszego samochodu używanego. W całej Polsce funkcjonuje tysiące komisów samochodowych, w których można szukać swojego wymarzonego auta.Samochody używane są także sprzedawane wraz z gwarancją, którą udziela komis. Z tym, że zazwyczaj gwarancja ta jest zdecydowanie krótsza niż gwarancja udzielana przez producenta samochodu. Bardzo dużym powodzeniem wśród używanych samochodów cieszą się samochody opel. Marka ta jest od lat ceniona i bardzo lubiana przez kierowców. Są to auta niemieckiej produkcji, które odznaczają się bardzo dobrymi parametrami przy jednocześnie dość niskiej cenie zakupu. Samochodu opel są dobrze wyposażone i wspaniale się prezentują. Do najbardziej popularnych modeli należą: Astra, Corsa, Insygnia czy Opel Mokka. Samochody dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej.

Zazwyczaj klienci, którzy odwiedzają komisy samochodowe szukają już konkretnego modelu auta i są zdecydowani na to, że kupią właśnie taką a nie inną markę. Kupno samochodu używanego zazwyczaj jest dokonywane gotówką. Jeżeli klient byłby zainteresowany kredytem na zakup auta to we własnym zakresie może zawrzeć umowę kredytową w swoim banku.
Komisy samochodowe Kraków podobnie, jak salony samochodowe dają możliwość pozostawienia w rozliczeniu starego auta. Dzięki temu także przy zakupie używanego auta można sobie zaoszczędzić czasu i nerwów związanych ze sprzedażą starego pojazdu.
Komisy samochodowe pobierają jednak pewną prowizję od sprzedaży auta, która jest wliczona w cenę sprzedaży. W związku z tym najlepszym możliwym rozwiązaniem przy zakupie używanego auta byłoby kupno takiego samochodu bezpośrednio od sprzedającego. Dzięki temu można by było uniknąć dodatkowych opłat i prowizji. Zawsze istnieje też możliwość negocjacji ceny. A nóż sprzedawca się ugnie i zdecyduje się sprzedać swoje auto w niższej cenie niż w ogłoszeniu. Aktualne oferty sprzedaży samochodów, które pochodzą bezpośrednio od ich właścicieli można znaleźć na licznych portalach informatycznych.