Dlaczego warto kupować samochody używane?

samochody-dostawcze

Kiedy niektórzy ludzie wyobrażają sobie używany samochód, myślą o żółtym starym fiacie z zardzewiałymi częściami, zdartą farbą i tabliczką „na sprzedaż: 2000 złotych” na przedniej szybie. Mogą sobie wyobrazić karykaturę sprzedawcy samochodów z garniturem w kratę, kapeluszem i wąsami stojącego na parkingu komisu, który próbuje sprzedać naiwnym klientom auta używane Kraków czarując ich bzdurnymi banialukami.

Czy zakup samochodu używanego tak właśnie wygląda?

Ten obraz jest jednak w większości przypadków nieprawdziwy. Oczywiście, są i tacy sprzedawcy, ale wiele używanych samochodów jest certyfikowanymi pojazdami i właściwie samochodami, które wyglądają jak nowe. Jeśli zdecydujesz się na zakup używanego samochodu, w przeciwieństwie do zakupu nowego, możesz rzeczywiście czerpać wiele korzyści.

Finansowe korzyści z zakupu samochodu używanego

Pewnie, że miło jest jeździć samochodem, którego nikt wcześniej nie posiadał, z tym nowym zapachem i stylem. Ale ten zapach, zupełnie nowa tapicerka bez ani jednej skazy i jednocyfrowe przebiegi nie są tanie. Według danych, różnica cen między nowymi i używanymi pojazdami wynosi ogromne sumy.

Oprocentowanie nowych samochodów jest jednak nieco niższe niż w przypadku samochodów używanych. Przeciętne 48-miesięczne oprocentowanie nowych samochodów jest na poziomie 4%, a stawki za używane samochody dostawcze Kraków są nieco wyższe – 4,99%. Pomimo wyższych stawek, w większości przypadków otrzymujesz znacznie mniejszy całkowity rachunek, gdy wybierzesz używany pojazd. Dodając do tego fakt, iż niektóre nowe samochody tracą nawet 40% wartości w ciągu pierwszego roku – odpowiedź co bardziej się opłaca sama się ciśnie na język. Zatem samochód używany to zdecydowanie bardziej opłacalna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *